برای راه اندازی آزمایشگاه چه کار هایی باید انجام داد؟

شرکت آرمان سکو علاوه بر فروش بهترین محصولات آزمایشگاهی از قبیل دوش و چشم شوی آزمایشگاهی، میز آزمایشگاهی، میز توزین آزمایشگاهی، هود آزمایشگاهی، فن سانتریفیوژی ضد اسید و بسیاری از محصولات دیگر، می توانید شما را در زمینه راه اندازی آزمایشگاه نیز همراهی کند.

راه اندازی آزمایشگاه چگونه است؟

“هوشمندانه کار کنید، نه اینکه سخت کار کنید. ” فقط یک کلیشه به نظر می رسد، درست است؟ با این حال این یک اصل اساسی برای آزمایشگاه های برتر امروز و آینده است. به زبان ساده، باهوش بودن و کارآیی به این معنی است که در نهایت وقت و پول بیشتری برای انجام تحقیقات بهتر خواهید داشت و آزمایشگاه خود را سریعتر تحت تأثیر واقعی جامعه قرار می دهید! ما فکر می کنیم همه می توانند با آن موافق باشند.

تجهیز آزمایشگاه

یکی از گام های مهم سازماندهی فضای کاری شماست، آن را به عنوانBiengical Feng Shui” تصور کنید. این کار باعث می شود که تجربه کاری شما بسیار دلپذیرتر، خطای کمتری داشته و زمان بیشتری را صرف کند. احساس راحتی و شادی در یک فضای کاری کاملاً منظم و منظم بسیار آسان است.

علاوه بر این، افتخار به فضای کاری خلاقانه خود راهی عالی برای کمک به ادامه کار در شرایط سخت در آزمایشگاه است!

همچنین بعد از هر آزمایش فضای کار خود را تمیز نگه دارید. لزوماً نیازی به انجام سریع آن ندارید، اما حداقل اطمینان حاصل کنید که این کار را قبل از پایان روز انجام داده اید. سپس، آماده سازی و تعیین کارها برای کار روز بعد می تواند واقعاً شروع آن را بهبود بخشد. این بدان معناست که قبل از اینکه به کار خود بپردازید، یک کار کمتر انجام می دهید. خودتان را رهبر ارکستر آزمایشگاه خود بدانید: بدون نظم، اتصال و برقراری ارتباط با موسیقی نمی توانید موسیقی علمی زیبا بسازید.

بدون تهیه لیست تجهیزات جامع، نمی توانید آزمایشگاه خود را طراحی کنید. کمیت و نوع تجهیزات مورد استفاده در آزمایشگاه عوامل زیادی را در برنامه ریزی چیدمان تعیین می کند. این جنبه ها شامل آرایش فضایی، نیازهای برق و لوله کشی و محل قرارگیری تجهیزات برای اطمینان از ایمنی و کارایی مطلوب است.

داشتن یک آزمایشگاه که به راحتی در دسترس باشد، به پرسنل آزمایشگاه امکان می دهد تا در صورت تصادف سریع از مرکز خارج شوند. همچنین اگر افراد نیاز به انتقال تجهیزات به داخل، خارج یا اطراف آزمایشگاه داشته باشند، انعطاف پذیر بودن آزمایشگاه را تضمین می کند. به دلیل تغییرات در فناوری، ممکن است متوجه شوید که می خواهید در آینده تجهیزات را جایگزین کنید یا آزمایشگاه خود را بازسازی کنید. وقتی زمان آن فرا رسید، شما نمی خواهید تجهیزات قدیمی خود را به طور دائم در داخل مرکز خود گیر بیاندازید. بدین ترتیب، باید مسیرهای خروجی هر قطعه را ترسیم کنید.

راه اندازی کامل آزمایشگاه یک تلاش مشترک است. برای هماهنگی تمام جنبه های آزمایشگاه خود، باید در طول مراحل طراحی با مهندسان مکانیک، لوله کشی و برق صحبت کنید. این سه رشته فنی برای ساختن فضای داخلی مناسب برای پرسنل آزمایشگاه ضروری است. اگر همه آنها با هم کار نکنند، می توانید در پایان با یک آزمایشگاه از نظر بصری جذاب با مشکلات ساختاری روبرو شوید که در آینده منجر به مشکلات نگهداری می شود.

ارزیابی نیازهای آزمایشگاه شما یکی از اولین مراحل ایجاد یک طراحی آزمایشگاه مناسب است. برای تعیین نیاز آزمایشگاه خود، باید به چند سوال پاسخ دهید:

آزمایشگاه شما چند نفر از کارمندان دارد و نقش های مختلف آنها چیست؟

  • همه به چه موادی احتیاج دارند؟
  • ما چه فرآیندهایی انجام داده ایم؟
  • چه مقدار فضا برای سازگاری با روش های خود نیاز داریم؟

در این مقاله، برخی از جنبه های اصلی یک طراحی آزمایشگاهی عالی را بررسی می کنیم. هر نوع آزمایشگاهی هدف منحصر به فرد خود را دارد و با توجه به طراحی می توان میزان بازدهی فضای پیشنهادی شما را تعیین کرد. تلاش در مرحله طراحی می تواند بارها و بارها به ویژه در آزمایشگاه های بزرگتر با بسیاری از محققان نتیجه دهد.

  • انتخاب محیط مناسب

اولین ملاحظه محدودیت های محیطی است. آیا از فضای موجود استفاده خواهید کرد؟ آیا به فضای جدیدی منتقل می شوید؟ آیا فضای موجود را گسترش می دهید؟ ایده خوبی است که بدانید فضای مورد نیاز فعلی شما در رد پا در متر مربع شده است بنابراین می توانید قبل و بعد از تغییرات خود را مشاهده کنید.

پویایی یک آزمایشگاه به دلیل اتوماسیون و فناوری می تواند با گذشت زمان به طرز چشمگیری تغییر کند، در حالی که در بسیاری از موارد رد پای فضا ثابت است.

در این مورد، مهم است که برای تعیین احتمالات، به کارایی های درون آن نگاه کنید.

به نظر می رسد فضاهای سنتی بیشتر بسته و تقسیم بندی شده اند و اگر دیوارهای داخلی کمترین بار را داشته باشند، باز کردن یک اتاق برای طراحی یک طرح باز نیاز به شفافیت و همکاری زیادی ندارد.

  • گردش کار خطی را درک کنید

درک گردش کار موجود و پیشنهادی عامل مهمی برای ایجاد فضای موثر است. وقت بگذارید و مراحل کار خود را از ابتدا تا انتها بررسی کنید و این کار را در یک گردش کار خطی ترسیم کنید. در صورت نیاز می توانیم به شما در این روند کمک کند. دانستن گردش کار می تواند به شما کمک کند تا در نمودار حرکت یا اسپاگتی حداقل تلاقی کنید و در نتیجه یک طرح کارآمد تر ایجاد شود.

برای راه اندازی آزمایشگاه با کارشناسان ما در تماس باشید.