خرید کمد نگهداری مواد شیمیایی

برای خرید کمد نگهداری مواد شیمیایی به چه فاکتور هایی باید اهمیت دهید؟ همانطور که می دانید کمد مواد شیمیایی یکی از اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه ها می باشد.

در مطالب قبلی شما را با قیمت میز ترازوی آزمایشگاهی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص انواع کمد مواد شیمیایی به دست آورید.

اگر صاحب آزمایشگاه هستید باید اهمیت ذخیره مناسب مواد شیمیایی مورد اعتماد شرکت خود را درک کنید. در حالی که بسیاری از مواد شیمیایی خطرناک جایگاه خود را در ساخت و ساز و مناطق کار مشابه دارند، ذخیره سازی نامناسب می تواند امنیت همه را به خطر بیندازد.

راهنمای خرید کمد نگهداری مواد شیمیایی

یکی از بهترین راه ها برای محافظت از مواد شیمیایی و کارمندان، سرمایه گذاری در کابینت های نگهداری مواد شیمیایی است. در اینجا نگاهی می اندازیم به برخی از مواردی که هنگام خرید باید در نظر بگیرید.

تکنیک های ذخیره سازی مناسب هر ماده شیمیایی را درک کنید

هر ماده شیمیایی از نظر ترکیبات و نیازهای ذخیره سازی منحصر به فرد است. قبل از خرید یک کابینت ذخیره سازی، باید با انواع مواد شیمیایی که دارید و نحوه نگهداری آنها آشنا شوید. به عنوان مثال، مواد شیمیایی خورنده باید در کابینت های مقاوم در برابر خوردگی ذخیره شوند. برخی از مواد شیمیایی باید در دمای اتاق نگهداری شوند، در حالی که برخی دیگر باید سردتر نگه داشته شوند.

خرید کمد نگهداری مواد شیمیایی

آماده سازی کابینت ها

شما نباید اسیدها و بازها را در همان کابینت ذخیره کنید و همچنین نباید یک اکسید کننده را با مواد آلی ذخیره کنید. برای جلوگیری از خطر هرگونه واکنش ناخواسته و بالقوه خطرناک، قصد داشته باشید در کابینت های کافی سرمایه گذاری کنید تا بتوانید مواد شیمیایی خود را بر اساس نوع خود جدا کنید تا در برابر فعل و انفعالات خطرناک محافظت شوند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
دوش و چشم شوی اضطراری و بررسی عملکرد آن

کابینت های مناسب را انتخاب کنید

وقتی کابینت های ذخیره سازی مواد شیمیایی را انتخاب می کنید، متناسب با همه موارد نیست. هر کابینت را به طور خاص برای آنچه در آن قرار دارد انتخاب کنید. به عنوان مثال، مواد شیمیایی خورنده نباید در کابینتی که از فلز ساخته شده ذخیره شود. این بدان معنی است که مواردی مانند اسید سولفوریک، هیدروکسید آمونیوم و مواد مشابه را از داخل کابینت های فلزی دور نگه دارید. در عوض، یک کابینت با روکش اپوکسی برای محافظت در برابر خواص خورنده مواد شیمیایی انتخاب کنید.

اگر مواد شیمیایی قابل اشتعال دارید، مواد را در یک کابینت فلزی نگهداری کنید. در حقیقت، کابینت های ذخیره سازی مواد شیمیایی وجود دارد که به طور خاص برای مواد قابل اشتعال ساخته شده اند و دارای پوشش های ضد آتش در داخل هستند. اگر شرکت شما تجربه زیادی در زمینه محصولات قابل اشتعال داشته باشد، این سرمایه بزرگی است.

همه چیز را با برچسب نگه دارید

هرگز مواد شیمیایی را بدون برچسب زدن مناسب ذخیره نکنید. کابینت هایی را انتخاب کنید که دارای سیستم برچسب گذاری داخلی برای قفسه ها هستند تا بدانید دقیقاً در هر ظرف چیست. همچنین، بر روی هر یک از ظروف شیمیایی نه تنها نام ماده شیمیایی، بلکه همچنین کابینتی که در آن قرار دارد، برچسب بزنید. به این ترتیب، ممکن است یک کارمند گیج شود و چیزی را داخل کابینت اشتباه قرار داده و خطر ایجاد کند.

درک بهترین روش ها برای ذخیره سازی مواد شیمیایی خطرناک می تواند تفاوت زیادی در ایمنی عملکرد شرکت شما ایجاد کند. با استفاده از نکاتی از این دست می توانید در کابینت های ذخیره سازی سرمایه گذاری کنید که به شما در نظم بخشیدن کارها کمک می کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
2 فاکتور موثر در تجهیز آزمایشگاه

به عنوان یک تجارت، شما باید مکانی امن برای ذخیره مواد خورنده در محل کار خود فراهم کنید. اما با وجود گزینه های بسیار زیاد، روند خرید را کاملاً طاقت فرسا می کند.

در این مجموعه، ما در مورد کابینت های ذخیره سازی مواد خورنده متخصص هستیم. ما اینجا هستیم تا روند خرید را برای شما ساده کنیم.

در زمان خرید کمد نگهداری مواد شیمیایی باید سوالاتی را از خود بپرسید:

آیا خرید کمد نگهداری مواد شیمیایی با محیط کار سازگار است؟

کابینت های ایمنی مناسب نه تنها کارکنان و محیط شما را ایمن نگه می دارد. رعایت نکردن استانداردها می تواند منجر به جریمه های سنگین شود.

بنابراین، مسئله انطباق یکی از اولین سوالاتی است که باید از تأمین کننده خود بپرسید!

کابینت های ایمنی ما به عنوان یک تامین کننده پیشرو از استانداردهای مربوطه برخوردار هستند و از آنها فراتر می روند.

آیا کمد نگهداری مواد شیمیایی مواد غیر قابل اشتعال دارند؟

مواد خورنده قابل اشتعال می توانند باعث احتراق و آزاد سازی انرژی شوند. به همین دلیل، آنها بیشترین استفاده را در محل کار دارند.

همه کابینت های ذخیره سازی نمی توانند مواد خورنده قابل اشتعال را در خود ذخیره کنند. این نوع خورنده ها نیاز خاصی به ذخیره سازی دارند. آنها بخارهای قابل اشتعال ساطع می کنند که در صورت برخورد با منبع اشتعال می توانند مشتعل شوند. علاوه بر خطرات آتش سوزی، این بخارات در صورت استنشاق مقادیر زیادی مضر هستند.

به همین دلایل، کمد نگهداری مواد شیمیایی از ویژگی های خاصی برخوردار هستند. مثلا:

– ساخت و ساز کاملا جوش داده شده دو جداره فولادی 1.2 میلی متر (واحدهای قابل اشتعال)

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مقایسه میز آزمایشگاهی چوبی با فلزی

– درب های اتوماتیک

– فلش های مخصوص

– جمع کننده های ضد نشت

ساختار کمد نگهداری مواد شیمیایی

کمدهای ایمنی کاملاً پلی اتیلن سطح نهایی محافظت در برابر مواد خورنده را ارائه می دهند. کابینت ایمنی ساخته شده از 100٪ پلی اتیلن بهترین محافظت در برابر خوردگی و نشت است. این ماده از نظر شیمیایی بی اثر، چگالی کم همچنین بیشترین مقاومت در برابر زنگ زدگی را ایجاد می کند.

کابینت های انباری پلی اتیلن، پلی اتیلن کامل یا مواد خورنده فلزی است. کابینت های ذخیره سازی خورنده پلی آستر ما کاملاً ترکیبی هستند.

برای مقابله با خطرات بهداشتی مرتبط با استنشاق بخارات شیمیایی خطرناک، Safework استانداردهای مواجهه را ایجاد کرد. این استانداردها طیف وسیعی از مواد خطرناک را شناسایی می کنند. آنها همچنین به محدودیتهای قانونی اشاره می کنند.

اگر محل کار شما مواد خورنده ذکر شده در این استانداردها را ذخیره می کند و غلظت بخارها بیشتر از حد ذکر شده است، کابینت های ذخیره سازی مواد خورنده شما به تهویه نیاز دارند. این کار برای کاهش بخارات خورنده ساطع شده از کابینت است.

نتیجه

هیچ یک از اندازه های مناسب برای همه کابینت های ذخیره سازی خورنده وجود ندارد. قبل از تصمیم گیری، باید از نیازهای خود آگاه باشید، بنابراین می دانید چه سوالاتی را از تأمین کننده خود بپرسید.

تیم ما خوشحال می شوند که به سوالات شما پاسخ دهند. ما می توانیم شما را از طریق سایت با کابینت های ذخیره سازی مواد خورنده راهنمایی کنیم. برای هر یک از کیت های نشت یا تجهیزات ایمنی محیطی با ما تماس بگیرید!

برای خرید کمد نگهداری مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت با کارشناسان ما با شماره 09122101631 تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =