هود آزمایشگاهی

آیا می دانید هود آزمایشگاهی چه فوایدی دارد؟ آیا استفاده از هود آزمایشگاهی در آزمایشگاه ها و لابراتور ها ضروری است؟ در این مقاله می خواهیم شما را با ضرورت خرید هود آزمایشگاهی و همچنین قیمت هود آزمایشگاهی آشنا کنیم.

در دسامبر 2008 یک محقق به نام شری سانجی به دلیل عدم وجود هود ازمایشگاهی در لابراتور جان خود را از دست داد. او در آزمایشگاه شیمی UCLA کار می کرد. او در حال جا به جا کردن ماده ایی به نام ترت بوتیل لیتیوم بود که محفظه این ماده شکست و مواد مشتعل کننده از آن محفظه خارج شد و به پوست و لباس این محقق نفوذ پیدا کرد. به محض اینکه ترت بوتیل لیتیوم در مجاورت اکسیژن قرار گیرد آتش می گیرد و بیش از 40 درصد بدن سانجی را می سوزاند. کمتر از دو، سه هفته بعد این محقق بر اثر سوختگی درجه دو وسه در بیمارستان فوت می کند.

البته این حادثه و عدم وجود هود آزمایشگاهی در لابراتور ها جان بسیاری از افراد را گرفته است. به همین خاطر هود آزمایشگاهی یکی از تجهیزات مهم آزمایشگاهی است که وجو آن در هر لابراتوری بسیار واجب و ضروری است.

هود آزمایشگاهی چیست و چه عملکردی دارد؟
هود آزمایشگاهی یکی از تجهیزات ضروری آزمایشگاه ها است. که به کارکنان اجازه می دهد تا در فضای بسته با مواد خطرناک کار کنند. این هود ها کاربرد های بسیار زیادی دارند که برخی از آن ها عبارت اند از:

  • حفاظت از کارکنان آزمایشگاه در برابر مواد سمی و خطرناک
  • ایجاد سیستم تهویه مناسب در فضای آزمایشگاه با چرخش هوا و خارج کردن هوای آلوده.
  • مراقبت از محققین در برابر اثرات جبران ناپذیر مواد سمی و آتش زا.
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
راهنمای استفاده از هود آزمایشگاهی

قیمت هود آزمایشگاهی بسته به سایزی که دارد از 5263 دلار تا 66383 دلار متغیر است.

برای تهیه بهترین انواع هود آزمایشگاهی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 18 =