فروش هود آزمایشگاهی

همانطور که می دانید هود آزمایشگاهی در هر لابراتواری بسیار واجب و ضروری است. در مطالب قبل در مورد خطرات نبودن هود آزمایشگاهی و مشخصات این هود و همچنین ضرورت خرید هود آزمایشگاهی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد هود آزمایشگاهی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

چرا استفاده از هود آزمایشگاهی بسیار مهم است؟

در واقع می توان گفت که این وسیله یکی از مهم ترین و اصلی ترین لوازمی است که باید در هر لابراتواری مورد استفاده قرار گیرد. هود آزمایشگاهی اولین قدم برای مقابله با خطرات آزمایشگاهی است.

برخی از این خطرات شامل:

  • تنفس بخار های سمی و خطرناک
  • انفجار و آتشسوزی
  • سوختگی های حرارتی و شیمیایی
  • جذب مواد شیمیایی

هنگامی که محققین در حال آزمایش با مواد خطرناک و زیان بار هستند و در آن لابراتور هود آزمایشگاهی نباشد دود و بخار سمی ناشی از مواد شیمیایی با تنفس افراد وارد بدنشان می شود. وقتی که کسی این بخار های آلوده را تنفس کند، مواد سمی تنها در شش ها باقی نمی ماند بلکه وارد جریان خون می شود و باعث واکنش های شدید می شود. سیستم تهویه مناسب و هود آزمایشگاهی در لابراتوار ها باعث می شود تا هوای محیط از بیشتر آلودگی ها پاک شود و خطری کارمندان را تحدید نکند.

بررسی محدودیت های هود آزمایشگاهی

اگرچه هود آزمایشگاهی وسیله ایی بسیار ضروری است اما تمامی خطرات را از بین نمی برد. برای مثال میکرواورگانیزم های خطرناک ممکن است به هود های طراحی شده خاصی نیاز داشته باشند تا آسیبی به کارکنان وارد نکنند. همچنین کار با مواد رادیو اکتیو و یا برخی از اسید ها نیز به هود های خاصی نیاز دارد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
3 نکته مهم در انتخاب میز آزمایشگاهی

در هر صورت نمی توان برای تمامی مواد آلوده و سمی از هود های آزمایشگاهی معمولی استفاده کرد و باید برای هر نوع کاربردی هود مورد نظر را بشناسید و سپس در لابراتوار خود نصب کنید.

برای تهیه بهترین انواع هود آزمایشگاهی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =