ساخت لابراتوار

همانطور که می دانید برای ساخت آزمایشگاه لازم است تا عوامل متعددی را مورد بررسی قرار دهید.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی ها و مشخصات انواع تجهیزات ازمایشگاهی آشنا کردیم و اطلاعاتی در خصوص استفاده از هود شیمیایی در اختیارتان قرار دادیم.

در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه ساخت آزمایشگاه در اختیارتان قرار دهیم.

نکات مهم در ساخت آزمایشگاه

برای ساخت لابراتوار لازم است تا حتما به فاکتور های زیر توجه کنید:

تحقیق

یکی از مهم ترین اقداماتی که برای تجهیز آزمایشگاه و ساخت آن باید مورد توجه قرار دهید تحقیق در مورد نحوه ساخت و آماده سازی لابراتوار و آزمایشگاه می باشد. می توانید سری به آزمایشگاه ها و لابراتوار های موفق اطراف بزنید و برای ساخت از آن ها ایده بگیرید.

فضا

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که در هنگام تجهیز و انتخاب مکان مناسب برای آماده سازی لابراتوار باید مورد بررسی قرار دهید فضایی که در اختیار دارید می باشد. لازم اسست تا با توجه به تعداد کارکنان و همچنین نوع لابراتوار اندازه و متراژ فضا را انتخاب کنید و اکر کارکنان زیادی دارید لابراتوار کوچک مناسب کارتان نیست.

ساخت آزمایشگاه

لوازم

انتخاب درست لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی می تواند از مهم ترین ویژگی هایی باشد که با توجه به آن باید در خرید میز آزمایشگاهی، هود آزمایشگاهی، هود لامینار و همچنین سایر تجهیزات مورد بررسی قرار گیرد. استفاده از لوازم و تجهیزات با کیفیت و مستحکم می تواند شما را در صرف هزینه های کمتر به طور طولانی مدت کمک کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آشنایی با میز آزمایشگاهی چوبی

انبار کردن

از دیگر موارد مهمی که در مورد آزمایشگاه ها باید مورد بررسی قرار گیرد انبار کردن و گنجایش لازم برای انبار تجهیزات ازمایشگاهی می باشد. یک آزمایشگاه باید توانایی ذخیره سازی و انبار کردن بسیاری از تجهیزات را تا جایی که امکان دارد داشته باشد.

یک لابراتوار باید بتواند مواد شیمیایی و خطرناک را به خوبی انبار و نگهداری کند و بتوان از محیط نگهداری از مواد اطمینان حاصل کرد.

عوامل محیطی

از دیگر ویزگی ها و فاکتور های مهمی که باید مورد بررسی قرار داد می توان به عوامل محیطی اشاره کرد.

شرایط درست روشنایی، گرمایشش و همچنین صدا و عایق سازی از مهم ترین فاکتور هایی است که باعث می شود تا کار در آزمایشگاه به بهترین شکل انجام شود.

اگر لابراتوار در مکانی پر نور و با نور طبیعی ساخته شود می توان مصرف استفاده از انرژی و لامپ را تا حد قابل ملاحظه ایی کاهش داد.

آموزش

یکی دیگر از فاکتور های مهم در لابراتوار ها آموزش می باشد. آموزش درست به کارکنان از مهم ترین فاکتور هایی است که باید در لابراتوار ها مورد توجه قرار گیرد. آموزش درست می تواند عملکرد کارکنان را بسیار بهبود بخشد و باعث پیشرفت ان ها شود.

اندازه درست و مناسب درب ها

از دیگر فاکتور های بسیار مهمی که در لابراتوار ها باید مورد بررسی قرار داد ارتفاع و پهنای درب ها می باشد. همانطور که می دانید در لابراتوار ها و آزمایشگاه ها اغلب لازم می شود تا تجهیزات را در جاهای مختلف ساختمان تغییر داد به همین خاطر برای عبور دادن راحت تر وسایل لازم است تا حتما به اندازه درب اتاق ها توجه کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
راهنمای عملکرد بهتر هود آزمایشگاهی

امنیت

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مواردی که در هنگام ساخت آزمایشگاه باید مورد بررسی قرار دهید توجه به امنیت کارمندان در لابراتوار می باشد. استفاده از تجهیزات ایمنی، توجه به لباسی که کارمندان می پوشند، و … از دیگر عوامل مهم در ساخت لابراتوار می باشد.

در ادامه مقالات همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد تجهیزات آزمایشگاهی به دست آورید.

برای ساخت آزمایشگاه می توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − یک =