همانطور که می دانید بعد از ساخت آزمایشگاه باید بدانید که چطور از تجهیزات آزمایشگاه مراقبت و نگهداری کنید.

در مطالب قبلی شما را با نکاتی مهم  در نگهداری از تجهیزات آزمایشگاهی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در این خصوص به دست آورید.

آیا می دانید بعد از تجهیز و ساخت آزمایشگاه چه راهکار هایی را به کار ببرید تا دوام و ماندگاری وسایل شما بیشتر شود؟

نکات مهم در مراقبت از تجهیزات آزمایشگاهی

تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه شما هنگام تولید نتایج دقیق ضروری است. با این حال، حتی بهترین تجهیزات در نهایت از بین می روند و باید تعویض شوند. در حالی که شما نمی توانید از این امر به طور کامل اجتناب کنید، کارهایی وجود دارد که می توانید امروز انجام دهید تا تجهیزات آزمایشگاه شما برای سالهای بعدی نیز قابل استفاده باشند.

تجهیزات آزمایشگاهی

کالیبراسیون

تجهیزات و ابزارهای آزمایشگاهی برای دقت طراحی شده اند، اما باید کالیبراسیون مناسب انجام شوند تا در حد امکان دقیق باشند. از تجهیزات آزمایشگاهی خود به طور منظم کالیبراسیون بگیرید تا تجهیزاتتان به درستی کار کنند تا لازم نباشد خیلی زود آن ها را تعویض کنید.

تمیز کردن

شما به تجهیزات آزمایشگاهی خود تکیه می کنید و برای این کار باید روی آن حساب کنید که به مرور زمان کثیف نمی شود. با جمع شدن گرد و غبار و زباله ها، این امر باعث می شود ابزارها کارآمدتر و در نتیجه کارایی کمتری داشته باشند. با تمیز کردن تجهیزات و عاری از زباله ها، ابزار خود را نیز در عملکرد اوج کار خود نگه دارید و در نتیجه از مشکلات مکانیکی و خرابی ها خودداری کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
دوش و چشم شوی اضطراری و بررسی 2 نکته مهم

تعمیر و نگهداری

یک برنامه منظم تعمیر و نگهداری به شما کمک می کند تا وقتی تجهیزات آزمایشگاهی با ارزش خود را سرویس می دهید. در حین نگهداری، یک تکنسین سیستم شما را تنظیم کرده و در صورت بروز هرگونه علائم از مشکلات، آن را بازرسی می کند. اگر مشکلی پیش آمد، ضروری است که هر چه سریعتر به آنها رسیدگی کنید. تعمیرات حرفه ایی می توانند برای تجهیزات آزمایشگاهی بسیار مفید باشند چرا که دوام و ماندگاری آن ها را افزایش می دهد.

شما باید تجهیزات معیوب راهرچه سریع تر تعمیر کنید. تجهیزات معیوب ممکن است به طور ناگهانی کار خود را متوقف کرده و آزمایش های شما را مختل کند. باید تجهیزات خود را مرتباً بررسی کنید تا از نحوه عملکرد درست تجهیزات آزمایشگاهی اطمینان حاصل کنید.

طرز استفاده صحیح

نحوه برخورد و استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی تأثیر عمده ای بر طول عمر آن دارد. همیشه دستورالعمل های مربوط به کار و کار را از نزدیک دنبال کنید و مطمئن شوید که فقط تکنسین ها و کارمندان آموزش دیده از تجهیزات آزمایشگاهی شما استفاده می کنند. هرچه از وسایل خود مراقبت بیشتری داشته باشید، آسیب دیدن و ساییدگی بیش از حد حساس تر خواهد بود.

تجهیزات با کیفیت

هنگام خرید تجهیزات جدید، مهم است که روی ارزش واقعی آنچه خریداری می کنید تمرکز کنید. سرمایه گذاری در تجهیزات با کیفیت مناسب به شما کمک می کند تا در دراز مدت با صرفه جویی در جلوگیری از تعمیرات دراز مدت صرفه جویی کنید.

تکنسین های آزمایشگاه وظیفه تمیز کردن تجهیزات را بر عهده دارند. آنها همچنین مسئول ساماندهی آزمایشگاه و برچسب زدن به کلیه تجهیزات هستند. آنها باید به طور صحیح تمام تجهیزات آزمایشگاه را ضدآب کنند. به این ترتیب آلودگی ها از بین می رود و نتیج آزمایشگاهی بسیار دقیق تری به دست می آید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
دوش و چشم شوی اضطراری و بررسی عملکرد آن

برای ساخت آزمایشگاه چه ایده هایی در سر دارید؟ آیا می دانید بهترین انواع میز آزمایشگاهی و یا سایر تجهیزات از جمله دوش و چشم شوی اضطراری را از کجا تهیه کنید؟

آرمان سکو ارائه دهنده بهترین انواع تجهیزات برای ساخت آزمایشگاه شما می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 17 =