آزمایشگاه

برای راه اندازی آزمایشگاه چقدر باید هزینه کنید؟

اجرای سکوبندی و خرید تجهیزات آزمایشگاهی چقدر برای شما هزینه به دنبال خواهد داشت؟

در مطالب قبلی شما را با 5 نکته کلیدی در راه اندازی آزمایشگاه آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد آزمایشگاه پاتولوژی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

نکات مهم در راه اندازی آزمایشگاه پاتولوژی

70٪ از کل تصمیمات درمانی براساس نتایج آسیب شناسی است، راه اندازی مشاغل در آسیب شناسی یک گزینه شغلی بسیار سودآور است. اگر در راه شروع برای ساخت لابراتوار آسیب شناسی خود هستید، در اینجا 5 نکته وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید.

راه اندازی آزمایشگاه

برنامه ریزی

برنامه ریزی قبلی این اطمینان را می دهد که شما وقت دارید که گزینه های خود و پیامدهای هر تصمیم را قبل از اجرای آن بسنجید. با این روش می توانید ضررهای مالی خود را به حداقل برسانید. اگر در جای دیگری مشغول به کار هستید، ممکن است بخواهید برای ایجاد کسب و کار خود کمی وقت بگذارید. برخی از مواردی که برای ساخت آزمایشگاه حداقل به مدت دو سال باید در نظر گرفته شود، مکان و فضای داخلی است.

 

سرمایه کافی

برای راه اندازی آزمایشگاه آسیب شناسی یا پاتولوژی هزینه های مختلفی در پیش دارید. ابتدا باید ملکی را که در آن آزمایشگاه قرار دارد خریداری یا اجاره کنید. در مرحله بعدی، شما باید بر روی تجهیزاتی که ستون خدمات ارائه شده شما هستند، تمرکز کنید. سرانجام، برای تأمین هزینه هایی مانند سربار و هزینه های حقوق به سرمایه در گردش کافی احتیاج خواهید داشت.

در هنگام راه اندازی آزمایشگاه، ممکن است شخص نتواند بودجه مورد نیاز را به طور دقیق پیش بینی کند.

وام مبتنی بر برآورد اشتباه می تواند منجر به از دست دادن فرصت ها شود، در صورت استقراض کم، یا ممکن است منجر به پرداخت هزینه های بهره غیر ضروری در صورت استقراض بیش از حد شود.

تجهیزات پزشکی

بدون تجهیزات پزشکی کافی نمی توانید آزمایشگاه آسیب شناسی را اداره کنید. بنابراین، لیستی از تمام تجهیزات مورد نیاز خود تهیه کنید، از جمله تجهیزات جمع آوری خون، دستگاه های اشعه ایکس، دستگاه های سی تی اسکن، دستگاه های USG و مانیتورهای قلب. شما همچنین به تجهیزات جانبی مانند میکروسکوپ، شمارنده سلول های خونی، سانتریفیوژ و مواد شیمیایی لازم برای اطمینان از درجه یک بودن خدمات تشخیصی خود نیاز خواهید داشت.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
راهنمای عملکرد بهتر هود آزمایشگاهی

دقت و سرعتی که می توانید کار خود را انجام دهید به کیفیت تجهیزات پزشکی که انتخاب می کنید بستگی دارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که بهترین تجهیزات متناسب با بودجه عمل خود را دریافت می کنید. اگر بودجه خود را ندارید، همیشه می توانید وام های پزشکی را انتخاب کنید که برای نیازهای عملی شما ساخته شده اند.

کارمندان

از آنجا که یک آزمایشگاه آسیب شناسی یک حرفه کاملاً تخصصی است، شما به تیمی از کارمندان با مهارت بالا احتیاج دارید. شما باید پزشکان، تکنسین های آزمایشگاه، پرستاران و مدیران مدیریت را نیز استخدام کنید. اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی کارمند برای اطمینان از زمان کوتاه چرخش دارید که به پزشکان کمک می کند تا شرایط پزشکی را سریعتر تشخیص داده و درمان کنند. به یاد داشته باشید که کارکنان در امور روزمره تجارت شما جدایی ناپذیر هستند.

به غیر از کارمندان اصلی، شما همچنین به کارمندان اداری، پرسنل خانه داری و یک تیم منابع انسانی و مالی نیاز خواهید داشت. اطمینان حاصل کنید که برای استخدام افراد مناسب و برنامه حقوق و دستمزد آنها نیز برنامه استخدام خوبی دارید.

مجوز و ثبت نام مناسب

پس از ایجاد طرح، باید مجوز کسب و کار خود را دریافت کنید. طبق قانون، این پروانه ها از مشاغل مختلف متفاوت است. با این حال، آنها یک الزام اجباری هستند و نباید به راحتی آنها را گرفت. اقدامات قانونی صحیح را انجام دهید و برای مجوز و ثبت نام خود و هرگونه اجازه دیگری که ممکن است لازم داشته باشید درخواست کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که این مجوزها را هر از گاهی تمدید کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهمترین مشخصه های هود شیمیایی

آزمایشگاه

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است با عملکرد آزمایشگاه آسیب شناسی آشنا نباشند. تحویل نمونه به آزمایشگاه آسیب شناسی، مجموعه ای پیچیده از وقایع را که منجر به تشخیص یا تفسیر پاتولوژیک می شود، آغاز می کند. بخش زیر اهمیت و اهداف اصلی را در ارزیابی پاتولوژیک بافت بررسی می کند و اطلاعاتی در مورد انواع و اعضای آزمایشگاه آسیب شناسی ارائه می دهد.

اهمیت راه اندازی آزمایشگاه پاتولوژی

تشخیص سرطان در صورت عدم وجود تشخیص بافتی به طور قطعی ثابت نشده و با خیال راحت فرض نمی شود و همچنین نباید درمان قطعی سرطان، به استثنای نادر، انجام شود. سیاست های حمایت از این عمل در آیین نامه اکثر بیمارستان ها نوشته شده و بطور منظم توسط کمیته های بافت بیمارستان و آژانس های معتبر کنترل می شود.

هدف از معاینه پاتولوژی بافت، ارائه تشخیص های دقیق، خاص و کاملاً جامع است تا پزشک معالج بتواند یک برنامه درمانی بهینه را تدوین کند. صدها نوع تومور وجود دارد که اکثر آنها دارای زیست شناسی مشخص هستند و نیاز به تشخیص دقیق توسط آسیب شناسان دارند.

داده های مربوط به مارکرهای با اهمیت پیش آگهی و پیش بینی نیز به طور معمول در گزارش های آسیب شناسی گنجانده شده است، اجازه می دهد برنامه های درمان فردی برای بیماران انجام شود. به دست آوردن بافت کافی برای تشخیص خاص بدخیمی مهم نیست، بلکه برای بسیاری از بدخیمی ها، بافت اضافی برای مطالعات جنبی پیش آگهی و پیش بینی لازم است.

در حالی که برخی تصور می کنند که ما به سمت طبقه بندی تومورهای جایگزین کلینیک های سایت بیماری و برنامه ریزی درمانی (به عنوان مثال، PIK3CA به جای سرطان تخمدان یا سرطان “پستان” حرکت می کنیم)، اطلاعات در حال جمع آوری است که بافت شناسی، مورفولوژی، مکان سایت بیماری و ریز محیط علاوه بر تغییرات ژنومی هنوز عوامل مهمی در درک زیست شناسی بیماری برای برنامه ریزی درمان هستند.

4 نکته در راه اندازی آزمایشگه پاتولوژی

به خصوص تجارت سریع در صنعت مراقبت های بهداشتی و تشخیص بیماری ها، منجر به رونق گسترده آزمایشگاه های مسیر در دنیا شده است. بازار تشخیص بیماری ها تقریباً 15٪ و 20٪ در حال رشد است و ارزش فعلی آن 40،000 پوند است. راه اندازی یک آزمایشگاه آسیب شناسی می تواند یک ایده تجاری بسیار سودآور باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
8 نکته مهم در ساخت آزمایشگاه

موقعیت مکانی

نیاز اصلی برای هرگونه راه اندازی مراقبت های بهداشتی مکانی است که باید برای توده ای بزرگتر در دسترس باشد. آزمایشگاه آسیب شناسی شما باید در یک مکان بهداشتی باشد زیرا ممکن است محیط آلوده منجر به آلودگی نمونه ها شود. ابزار پزشکی برای عملکرد کارآمد به فضای کافی و فضای خنک نیاز دارد، بنابراین باید با تهویه مطبوع کافی دمای هوا را حفظ کرد. ترجیحاً یک آزمایشگاه برای راحتی افراد مسن باید در طبقه همکف واقع شود

مجوز

مجوزهای مختلفی برای شروع آزمایشگاه آسیب شناسی شما لازم است. مجوزها از مشاغل مختلف متفاوت است. اقدامات قانونی را انجام داده و برای مجوزهای مورد نیاز اقدام کنید. ثبت نام در مقامات دولتی قبل از ساخت و تأیید اعتبار ضروری است.

سرمایه

راه اندازی آزمایشگاه آسیب شناسی به سرمایه کافی نیاز دارد. این تجهیزات ستون فقرات خدماتی است که شما ارائه می دهید. نکته ای که باید در نظر داشت این است که دستگاه های مورد نیاز برای تشخیص و معاینات هستند. بنابراین باید سرمایه کافی برای خرید این ابزارها داشته باشید. به غیر از ماشین آلات، شما باید سرمایه گذاری کافی در برای ملک، کارکنان، برق، آب، تعمیر و نگهداری و غیره داشته باشید.

ابزار

بدون ابزار کافی نمی توانید آزمایشگاه آسیب شناسی را راه اندازی کنید. لیستی از تمام تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنید، مانند تجهیزات جمع آوری خون، دستگاه های اشعه ایکس، دستگاه سی تی اسکن و غیره. همچنین به وسایل جانبی مانند میکروسکوپ، شمارنده های سلول های خونی و سانتریفیوژ و مواد شیمیایی لازم نیز نیاز خواهید داشت.

برای راه اندازی آزمایشگاه با کارشناسان ما با شماره 02165963483 تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفده =