استفاده از هود آزمایشگاهی در لابراتوار ها بسیار لازم است. کاربرد این هود ها به قدری لازم و ضروری است که فقدان آن ها در آزمایشگاه ها باعث می شودآسیب های جبران نا پذیری به کارکنان لابراتوار وارد شود.

در مطالب قبل شما را با ضرورت خرید هود آزمایشگاهی آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات بیشتری به دست آورید.

همانطور که گفتیم هود آزمایشگاهی باید دارای تهویه مناسب باشد تا تمامی گازهای سمی را به بیرون از لابراتوار ببرد. قرار دادن یک هود آزمایشگاهی پر قدرت در لابراتوار بسیار بهتر از نصب چند هود کوچک است.

چطور می توان از هود آزمایشگاهی بهترین عملکرد را انتظار داشت؟

در مقالات قبل گفتیم که محققی به نام شری سانجی بر اثر مواد سمی در ازمایشگاه جان خود را از دست داد. در واقع در آزمایشگاهی که شری سانجی کار می کرد هود لابراتوار وجود داشت اما یا او به درستی از این هود استفاده نکرده بود و یا هود عملکرد مناسب و درستی نداشته است. هیچ کسی نمی داند که او بر اثر بی احتیاطی فوت شد و یا دستگاه هود دچار مشکلی شده بود.

در هنگام نصب و رسیدگی به هود آزمایشگاهی باید مواردی را مورد بررسی قرار داد. توجه به هود لابراتوار باعث می شود تا از این دستگاه به بهترین شکل ممکن استفاده شود. در اینجا شما را با نکته مهم در مورد هود آزمایشگاهی آشنا خواهیم کرد:

ساختار هود: در هنگام خرید هود لابراتوار باید به استاندارد های این دستگاه توجه خاصی داشته باشید. بهتر است تا روی دستگاه ها آزمایش Ashrae 110 انجام شده باشد و در لیست UL باقی بمانند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
ضرورت خرید هود آزمایشگاهی

چیدمان آزمایشگاه: هنگامی که می خواهید هود لابراتوار را نصب کنید باید به محل قرار گیری ان در آزمایشگاه نیز توجه لازم را داشته باشید. هرگز نباید هود را نزدیک در و یا قسمت های خروجی آزمایشگاه قرار دهید.

در ادامه شما را با سایر نکات مهم در مورد هود  آزمایشگاهی آشنا خواهیم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 4 =